بایگانی برای دسته "جلوگیری از ریزش مو و سفید شدن مو"

ریزش مو و سفید شدن مو

بدون نظر

فرمول قوی درمان ریزش مو :
میوه نسترن را پودر کنید + چای سبز + شیرین بیان + نعناع فلفلی را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید . 1 قاشق غذاخوری از این مخلوط را در یک لیوان آبجوش دم کنید و شب قبل از خواب آن را مصرف کنید.

تقویت کننده مو ، پرپشت کننده مو و ضد ریزش :
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری – روغن نارگیل یک قاشق غذاخوری – گلیسیرین دو قاشق غذاخوری – یک عدد زرده تخم مرغ – دو قاشق غذاخوری سرکه سیب
طریقه مصرف : پس از مخلوط کردن هفته ای دو بار کف سر و موها را ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه بشویید .
نکته : این محلول نیز باید در یک شیشه تمیز با درب محکم در جایی خشک و خنک و یا در یخچال نگهداری شود . نکته دیگر اینکه بهتر است این محلول شبها به سر و مو زده شود و فردا صبح که مدت حدود 10 الی 12ساعت گذشته است حمام گرفت و با یک شامپو خنثی موها را شست .

معجون طلایی مو
این فرمول در رفع موخوره ، شوره سر ، ریزش مو و پیشگیری از سفید شدن زودرس موها موثر است.
کنجد خام ( یک واحد ) + پودر گل بابونه ( یک واحد ) + تخم کدو خام ( یک واحد ) + تخم کتان قهوه ای ( یک واحد ) + پودر شیرین بیان ( 2/1 واحد )
این مجموعه را با هم مخلوط کرده و پودر کنید. 1 قاشق چایخوری از آن را به صورت خام و یا مخلوط شده با مقداری عسل ، سه بار در روز مصرف کنید.
برای از بین بردن موخوره : روغن زیتون خالص به سر موها بزنید و شب تا صبح اجازه دهید که بماند. سپس شستشو دهید.
برای شستشوی موها از شامپو ی بچه استفاده کنید. می توانید مقداری عصاره حنا ، عصاره رزماری و یا عصاره سدر به این شامپو اضافه کنید.
توجه داشته باشید که کمبود آهن یکی از دلایل ریزش مو است. برای درمان این نوع از ریزش مو منابع غنی آهن مانند گردو ، کاهو ، کنجد خام ، خرما و مویز را به سبد تغذیه ای خود اضافه کنید.

تغذیه موها و جلوگیری از ریزش مو
با فرمولی که در این بخش به شما ارائه می شود تمامی مواد مورد نیاز برای تغذیه موها را به آنها می رسانید و به راحتی از ریزش آنها پیشگیری می کنید.
هرشب 30 تا 40 دانه تخم کدو خام + 5 تا 6 دانه عناب و 1 قاشق غذاخوری کنجد خام بخورید.
ریزش موی نقطه ای
1 قاشق مرباخوری پودر ریشه شیرین بیان + 1 قاشق مرباخوری میوه گل نسترن را در یک دوم استکان آبجوش به مدت 5 دقیقه دم کنید. این دم کرده را روزی سه بار به محل ریزش موها بمالید.
دقت کنید که گل نسترن شبیه رز است اما برخلاف رز یک گیاه رونده است. این محصول را می توانید از مراکز دارویی تهیه کنید.
درمان گیاهی آلوپسیا
برای درمان این بیماری باید از کورتون های طبیعی استفاده کنید.
1 قاشق مرباخوری شیرن بیان را در یک فنجان آب هشتاد درجه سانتیگراد دم کنید. به این دم کرده 1 فنجان آب هویج تازه اضافه کنید. این محلول را دوبار در روز مصرف کنید.
زردچوبه هم می توانید کورتون سازهای بدن را فعال کند. پس زردچوبه ، کنجد خام ، فندق خام ، بادام خام را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.
سبوس برنج
به صورت خلاصه می توان گفت که منبع قوی از ویتامین های گروه بی و مخصوصا B1 است. یک قاشق مرباخوری از آن را در یک لیوان آبجوش دم کنید و روزانه یک تا دو بار مصرف کنید. سبوس برنج برای درمان آن دسته از ریزش موها که ناشی از کمبود ویتامین هاست می تواند موثر باشد.

الهتاب و خارش سر
30 میلی لیتر عصاره حنا بی رنگ + 15 میلی لیتر عصاره رزماری + 300 میلی لیتر شامپوی بچه + عصاره شنبلیله را مخلوط کنید و به عنوان شامپو از آن استفاده کنید. از آنجایی که این شامپو میزان ph را تغییر می دهد ممکن است تا 14 روز اول مصرف خارش و ریزش ادامه داشته باشد و حتا دو برابر شود اما بعد از گذشت این مدت شاهد ثمرات اثر بخش این شامپو خواهید بود.
عصاره شنبلیله : 2 قاشق غذاخوری از شنبلیله را در نصف استکان آبجوش دم کنید. کمی صبر کنید و بعد آن را از صاف عبور دهید. شنبلیله ها را فشار دهید تا عصاره ی آن خوب گرفته شود.
رنگ موی گیاهی
پودر سماق نرم 1 واحد + پودر گیاه مورد یا میل تکس 2 واحد + پودر برگ کنجد 1 واحد + پودر برگ سنا 1 واحد+ زرده تخم مرغ 1 عدد
مواد ذکر شده در بالا را با هم مخلوط می کنید که مانند رنگ مو به صورت خمیر می آید. این خمیر را به تمامی موهای سر بزنید. بعد از سه ساعت آن را بشویید. این عمل را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.
درمان گیاهی شوره سر 2
4 قاشق غذاخوری پودر گیاه گزنه را در یک فنجان آبجوش دم کنید. یک ساعت آن را کنار بگذارید و بعد از این مدت 4/1 لیوان سرکه به آن اضافه کنید. سپس این محلول را صاف کنید و به پوست سر بمالید. 45 دقیقه زمان دهید و بعد سرتان را بشویید.

شوره سر
ضد شوره سر :
گیاه گزنه یک قاشق غذاخوری + گل بومادران یک قاشق غذاخوری ( پودر شوند )
مخلوط را در یک لیوان آب جوش 5 دقیقه دم کنید و پس از نیم ساعت قبل از حمام به موها و پوست سر بمالید . گیاه گزنه را پورد کرده و گل بومادران را نیز پودر نمایید و برای دم کردن ، آنرا در آب جوشی با دمای 80 درجه سانتیگراد این عمل آوری صورت گیرد .

پیشگیری از سفید شدن موی سر
مصرف منظم و روزانه موادی مانند بادام خام ، کنجد خام ، گردو و فندق خام می توانید تاثیر بسیاری در این زمینه داشته باشد.
توجه داشته باشید که مصرف منظم و روزانه این مواد بسیار مهم است و البته باید به صورت خام و حرارت ندیده مصرف شود.
درمان گیاهی موخوره
مقداری مساوی روغن زیتون خالص و روغن کرچک را با هم مخلوط کرده و به سر موهایتان بمالید.
اگر روغن کرچک در دسترس ندارید می توانید از روغن زیتون خالص هم به تنهایی استفاده کنید.

موهای مجعد
توجه داشته باشید که موهای مجعد در هنگاه برس کردن به شانه می پیچند و به همین دلیل تا حدی ریزش مو در این جنس بیشتر است. اما اگر ریزش موهای مجعد بیش از حد طبیعی بود باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و دلایل این مشکل را پیدا کرده و درمان کنید.
صاف کردن موهای مجعد : 1 قاشق غذاخوری از گل ختمی سفید رنگ را در یک استکان آبجوش دم کنید. برای دقایقی این محلول را کنار بگذارید تا لعاب بیاندازد. نیم ساعت قبل از حمام این عصاره را به موها بزنید. بعد از نیم ساعت شستشو دهید.
به صورت کلی برای شستن موهای مجعد از شامپوهایی با ph پایین استفاده کنید. برای این جنس از موها شامپو بچه مناسب است.