بایگانی برای دسته "سردردهای عصبی و میگرن"

سردرد میگرنی

بدون نظر

 کم خوابی و سر دردهای میگرنی
رفع استرس ها و اضطراب ها می تواند در رفع این دو مشکل موثر باشد.
برای درمان گیاهی کم خوابی و سردردهای میگرنی از این فرمول استفاده کنید :
اسطوخودوس ( یک واحد ) + تخم گشنیز ( یک واحد ) + گل بابونه خوراکی ( یک واحد ) + گل بهار نارنج ( یک واحد ) + میوه نسترن ( یک واحد )
این پودرها را را با هم مخلوط کنید . یک قاشق مرباخوری از آ« را در یک فنجان آبجوش دم کنید و قبل از خواب مصرف کنید.

سردردهای میگرنی 

مبتلایان به میگرن باید از خوردن فست فودها و سافت درینک ها مانند نوشابه های گازدار و مواد غذایی دارای مواد نگهدارنده خودداری کنند. از مصرف مرکبات و ماست هم اجتناب کنید.

برای درمان سردردهای میگرنی :

اسطوخودوس یک واحد + تخم گشنیز یک واحد + بابونه یک واحد + گل بهارنارنج یک واحد + بذر آنیسون یک واحد + پودر زنجبیل ۲/۱ واحد را با هم مخلوط کنید. از این مخلوط پودر شده ۱ قاشق غذاخوری را در یک فنجان آبجوش دم کنید . از این دم کرده دو بار در روز بعد از ناهار و شام مصرف کنید.

حالت تهوع دوران بارداری

۳/۱ قاشق چایخوری پودر زنجبیل را وسط ناهار و شام میل کنید.
سر دردها
سر درد همیشه علامت یک بیماری است. این موضوع را به شدت جدی بگیرید و حتما به پزشک مراجعه کنید. علت را ابتدا جویا شوید.
اگر پزشک برای درمان سردرد استامینوفن تجویز کرده باشد می توانید از گل بهار نارنج استفاده کنید. یک قاشق مرباخوری از گل بهار نارنج را در یک استکان آبجوش دم کنید. دو تا سه بار در روز از این دمنوش استفاده کنید. هر چه گل بهار نارنج تازه تر باشد تاثیر بهتر خواهد داشت.
دمنوش پوست پرتقال هم می تواند در این مورد موثر باشد. پوست پرتقال را خوب بشویید. بخش نارنجی رنگ آن را جدا کنید. خرد کنید و خشک کنید. ۱ قاشق غذاخوری از این پوست را در یک لیوان آبجوش دم کنید. مصرف کنید.