بایگانی برای دسته "بیماری های گوش"

وزوز گوش

بدون نظر

وزوز گوش

این بیماری علل بسیاری می تواند داشته باشد. در اولین قدم تمامی علل ایجاد آن را بررسی کنید. اگر به دلیل کمبود خون و فقر آهن به این بیماری مبتلا هستید از منابع غنی آهن مثل گردو و کاهو و کنجد خام استفاده کنید.

اگر دلیل زنگ گوش شما بدی گردش خون در ناحیه ی داخلی گوش بود از گیاه حینکو که به صورت عصاره در بازار دارویی موجود است بر اساس توضیحات کاتالوگ آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که گیاه حینکو خاصیت رقیق کنندگی خون دارد بنابر این تحت نظر متخصص آن را مصرف کنید.

 

۱-تخم شربت + تخم فرنجمشک + تخم بالنگو

از هر کدام بطور مساوی تهیه کرده و همه را با هم مخلوط کنید ، هر ۸ ساعت یک قاشق شربت خوری از آنرا با نصف استکان گلاب و نصف استکان عرق  بید مشک مخلوط کرده و یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کرده بعداز غذا هر صبح ، ظهر و شب میل کنید.

۲-روغن بنفشه را هر شب روی ملاج مالش دهید و با برص زبر کف سر را ماساژ دهید.

۳-هفت قطره نازیل را هر شب داخل گوش ریخته و بعد از ۴ ساعت همان گوش را روی کیسه آب گرم قرار دهید و این عمل را ۱۴ روز تکرار کنید.

۴-جوشانده چای گلچکان هر شب یک لیوان

۵-یک قاشق مربا خوری فرنجمشک را با یک لیوان عرق بهارنارنج مخلوط و یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کرده ، هر روز عصر میل شود.

۶-دوسین هر ۱۲ ساعت یک قاشق مرباخوری میل شود.

۷-سرکه انگبین هر شب یک لیوان بعداز غذا

۸-روغن بادام شیرین + عسل هر شب یک قاشق مربا خوری

۹-بخور وزوزگوش + پودر عطسه آور هر شب یک بار

۱۰- استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و مضر

غذاهای ممنوعه و مضر

چای، قند و شکر، هر چیزی که با قند و شکر تهیه می شود، شیرینیجات قنادی، سرخ کردنی، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده و غذاهای مانده و بیات ، سس، رب، شور، ترشیجات، سرکه، نمک زیاد، ماست و لبنیات، مرغ و تخم مرغ ماشینی، غذاهای چرب و پرحجم، سوسیس , کالباس , نوشابه , برنج سفید , مشروبات الکلی , سیرابی ,  آش رشته، گوشت زیاد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادویهجـات زیاد، ماکارونی و لازانیا، کلیه غذاهای ساندویچی، دوغ و نوشابه، آب یخ، بستنی، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعی (شکلات، پفک، چیپس , آدامس، بیسکوئیت و…)، قهوه، نسکافه، غذای پخته شده با مایکروفر، خوردن مایعات همراه غذا، تند و سریع غذا خوردن. هوای آلوده و کثیف و دخانیات