بایگانی برای دسته "لک صورت و کک و مک"

لک صورت و کک و مک

بدون نظر

کک و مک
مخلوط ماست و پودر رازیانه که یک لایه بردار قوی است بسیار موثر است.
1 قاشق چای خوری از شیرین بیان را در نصف استکان آبجوش حل کنید. نیم ساعت کنار بگذارید و بعد به صورت موضعی بر روی پوست بمالید.
علاوه بر این نکته ها باید از پوست در برابر آفتاب با ضد آفتاب ها مصرف کنید.

ماسک زیبایی ، ضد لک ، روشن کننده :
گل بابونه یک قاشق غذاخوری + گل سرخ یک قاشق غذاخوری + پودر جوانه گندم دو قاشق غذاخوری + جوش شیرین نصف قاشق چای خوری + یک قاشق چای خوری نمک + سه قاشق غذاخوری شیر
خمیر فوق را روی پوست صورت به مدت 15 دقیقه قرار دهید سپس با آب ولرم بشوئید ( هفته ای دو بار ) این ماسک بهتر است شبها قبل از خواب استفاده شود که پوست در حال استراحت و نفس کشیدن است .

درمان لکه های مقاوم
ابتدا لازم است که پاکسازی کبدی انجام شود.
کنگر فرنگی و آرتی شو و کاسنی نیز می تواند برای پاکسازی کبدی موثر واقع شود. توجه داشته باشید که پاکسازی کبدی سه ماه مصرف گیاهان یاد شده را لازم دارد.
درمان موضعی : کدوی خورشتی سبز را بشویید . آن را با پوست رنده کنید .
2/1 قاشق مرباخوری کدو رنده شده + 2/1 فنجان ماست + 1 ق.م پودر رازیانه را مخلوط کنید. نیم ساعت آن را کناری بگذارید. این مخلوط را روی پوست منهای دور چشم ها بمالید و صبر کنید تا خشک شود

درمان گیاهی لکه های ناشی از بارداری و یک لایه بردار قوی پوست
پودر ریشه شیرین بیان 1 ق.م + گلاب خالص 2/1 استکان + موز 2 حلقه + زرده تخم مرغ 1 عدد + عسل 1 ق.غ را با هم مخلوط کنید. روی پوست صورت منهای دور چشم بمالید. بعد از بیست دقیقه بشویید. هفته ای سه بار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک ضد لک و روشن کننده قوی
هسته گریپ فروت 5 عدد + هسته پرتقال 5 عدد + شیر داغ 1 استکان + گل بنفشه 1 ق.غ
هسته ها را پوست بگیرید و آن ها را له کنید. حالا همه مواد را با هم مخلوط کنید و در شیر داغ بریزید. پنج دقیقه آن را کنار بگذارید و صاف کنید. از این محلول هر شب روی پوست بمالید.

فرمول لایه برداری پوست و باز کننده منافذ پوست
روغن زیتون خالص 1 ق.چ + آب لیمو تازه 1 ق.چ + بیکینگ پودر 1 ق.چ مخلوط کنید. روی پوست بمالید و پوست را ماساژ دهید. این عمل را هر شب یک بار انجام دهید.
بعد از مصرف ماسک بالا از ماسک زیر استفاده کنید.
1 قاشق غذاخوری ماست + 1 ق.غ عسل

پاکسازی پوست : ماست ترش شده و عسل را به نسبت مساوی مخلوط کنید و روی پوست منهای دور چشم ها بمالید. بیست دقیقه روی پوست نگه دارید و بعد به آرامی بشویید.

ماسک عروس
این فرمول طلایی ضد چروک ، روشن کننده ، ضد لک و ضد چروک و تیرگی دور چشم است.
پودر جوانه گندم ( 2 ق.غ ) + پودر گل سرخ ( 1 ق.چ ) + پودر گل بابونه ( 1 ق.غ ) + جوش شیرین ( 2/1 ق.چ ) + نمک ( 1 ق.چ )
این پودرها را با هم مخلوط کنید و در یک ظرف شیشه ای در دار نگهداری کنید. هفته ای دوبار از این ماسک استفاده کنید. اگر پوست خشک دارید 1 قاشق مرباخوری از این پودر را در اندکی شیر و اگر پوست چرب دارید یک قاشق مرباخوری از این پودر را در مقداری آبلیمو تازه حل کنید. این ماسک را به همه جای صورت حتا دور چشم ها بمالید و صبر کنید تا خشک شود. سپس به آرامی آبکشی کنید. در انتها از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
فرمول طلایی پوست
این فرمول سبب شفافیت پوست ، بستن منافذ پوست ، لایه برداری و از لکه بری می شود.
سفیده تخم مرغ 1 عدد + سریش 1 ق.م + مایونز 1 ق.چ + گلاب خالص 1 ق.غ + عسل 1 ق.م + پودر رازیانه 1 ق.م و مقداری ماست.
این مواد را مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. هفته ای دو تا سه بار روی صورت منهای دور چشم استفاده کنید. خشک که شد به آرامی بشویید. بعد از این ماسک از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.