بایگانی برای دسته "زیباسازی پوست صورت"

نکاتی درباره ی پوست

بدون نظر

ماسک عروس
این فرمول طلایی ضد چروک ، روشن کننده ، ضد لک و ضد چروک و تیرگی دور چشم است.
پودر جوانه گندم ( ۲ قاشق غذاخوری ) + پودر گل سرخ ( ۱ قاشق چای خوری ) + پودر گل بابونه ( ۱ قاشق غذاخوری) + جوش شیرین ( ۲/۱ قاشق چای خوری ) + نمک ( ۱ قاشق چای خوری )
این پودرها را با هم مخلوط کنید و در یک ظرف شیشه ای در دار نگهداری کنید. هفته ای دوبار از این ماسک استفاده کنید. اگر پوست خشک دارید ۱ قاشق مرباخوری از این پودر را در اندکی شیر و اگر پوست چرب دارید یک قاشق مرباخوری از این پودر را در مقداری آبلیمو تازه حل کنید. این ماسک را به همه جای صورت حتا دور چشم ها بمالید و صبر کنید تا خشک شود. سپس به آرامی آبکشی کنید. در انتها از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
فرمول طلایی پوست
این فرمول سبب شفافیت پوست ، بستن منافذ پوست ، لایه برداری و از لکه بری می شود.
سفیده تخم مرغ ۱ عدد + سریش ۱ قاشق مرباخوری + مایونز ۱ قاشق چای خوری + گلاب خالص ۱ قاشق غذاخوری + عسل ۱ قاشق مرباخوری + پودر رازیانه ۱ قاشق مرباخوری و مقداری ماست.
این مواد را مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. هفته ای دو تا سه بار روی صورت منهای دور چشم استفاده کنید. خشک که شد به آرامی بشویید. بعد از این ماسک از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

شفاف شدن پوست صورت
۱ قاشق مرباخوری پودر ریشه شیرین بیان را به همراه ۱ قاشق مرباخوری پودر رازیانه در یک دوم استکان آبجوش دم کنید. این دم کرده را با پنبه به پوست خود بمالید. زمان دهید تا کاملا خشک شود و سپس شستشو دهید.
از آنجایی که این فرمول باعث روشن شدن پوست صورت می شود حتما باید هنگام قرار گرفتن در آفتاب از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید تا از برگشت لکه های صورت پیشگیری کنید.
ماسک زیبایی ، ضد لک ، روشن کننده :
گل بابونه یک ق غ + گل سرخ یک ق غ + پودر جوانه گندم دو ق غ + جوش شیرین نصف ق چ + یک ق چ نمک + سه ق غ شیر
خمیر فوق را روی پوست صورت به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید سپس با آب ولرم بشوئید ( هفته ای دو بار ) این ماسک بهتر است شبها قبل از خواب استفاده شود که پوست در حال استراحت و نفس کشیدن است .
ضد چروک دور چشم
یک عدد سفیده تخم مرغ را با جنگال خوب بزنید. زمانی که کف کرد چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید. دور چشم بمالید و زمانی که خشک شد به آرامی بشویید.
ضد چروک گیاهی پوست صورت
۶ عدد عناب را بشویید. با چاقو بر روی بدنه آن برش های نازک ایجاد کنید. آن را در نصف استکان آبجوش جوش بریزید و یک ساعت کنار بگذارید. سپس عناب را خارج کنید و هر کدام را در وقت بیرون آرودن از آب بفشارید. به این عصاره ۱ قاشق غذاخوری پودر ریشه شیرین بیان اضافه کرده و به پوست خود بمالید.

جلوگیری از چروک و چین های صورت
روزانه هشت لیوان آب مصرف کنید. مصرف میوه ها را به عنوان یک قانون روزانه رعایت کنید.
برای پیشگیری از چروک ها مرتب صورت خود را پاکسازی کنید. فرمول پاکسازی گیاهی پوست را در این بار مطالعه کنید.
پاکسازی پوست : ماست ترش شده و عسل را به نسبت مساوی مخلوط کنید و روی پوست منهای دور چشم ها بمالید. بیست دقیقه روی پوست نگه دارید و بعد به آرامی بشویید.

ماسک ضد لک و روشن کننده قوی
هسته گریپ فروت ۵ عدد + هسته پرتقال ۵ عدد + شیر داغ ۱ استکان + گل بنفشه ۱ قاشق غذاخوری
هسته ها را پوست بگیرید و آن ها را له کنید. حالا همه مواد را با هم مخلوط کنید و در شیر داغ بریزید. پنج دقیقه آن را کنار بگذارید و صاف کنید. از این محلول هر شب روی پوست بمالید.

 پوست مرغی شده
روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم از روغن خوراکی گل مغربی که در بازار دارویی موجود است به همراه ۱۰۰۰ میلی گرم کپسول امگا سه مصرف کنید.
به صورت موضعی هم می توانید کپسول روغن ماهی را با سوزن سوراخ کنید و دو قطره از روغن داخل آن را در محل مورد نظر بزنید و مالش دهید . این روغن باید شب تا صبح روی محل مورد نظر بماند.

ترک های ناشی از چاقی و لاغری
این نوع از ترمیم زمان زیادی لازم دارد. مخلوط ژل آلوئه ورا و پماد کالاندولا را یک تا دو بار در روز به موضع بمالید. البته گل کالاندولا یا همان گل همیشه بهار را نیز می توانید بکوبید و با مقداری ژل آلوئه ورا مخلوط کرده و به صورت طبیعی بر موضع بمالید.

گوشت های اضافه ی پوست
باید از لایه بردار ها برای این درمان استفاده کنید. اسیدهای میوه ای مثل هلو و توت فرنگی و مرکبات می تواند لایه بردارهای مناسبی باشد. اسیدهای موجود در ماست و شیر هم می تواند در این زمینه موثر باشد. البته توجه داشته باشید که این گونه درمان ها به زمان زیادی برای تاثیرگذاری احتیاج دارند و باید به صورت مستمر مصرف شوند.

درمان گیاهی سیاهی و چروک دور چشم
عرق کاسنی یک واحد + گل گندم یک واحد + عصاره عناب را با هم مخلوط کنید. مخلوطی خمیری شکل به دست می آید . آن را دورچشم بمالید و بعد از خشک شدن به آرامی بشویید.
روش عصاره گیری از عناب : ۶ عدد عناب را بشویید. با چاقو بر روی بدنه آن برش های نازک ایجاد کنید. آن را در نصف استکان آبجوش جوش بریزید و یک ساعت کنار بگذارید. سپس عناب را خارج کنید و هر کدام را در وقت بیرون آرودن از آب بفشارید.

کرم مرطوب کننده گیاهی
این کرم نرمال کننده است یعنی پوست خشک و پوست های چرب را به صورت نرمال در می آورد. علاوه بر نرمال کنندگی این فرمول لایه بردار و روشن کننده نیز هست.
ماست چرب ۲/۱ فنجان + روغن زیتون خالص ۱ ق.م + آبلیموی تازه ۱ قاشق مرباخوری
این مواد را با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید. صبر کنید تا خشک شود سپس پوست را بشویید.

درمان گیاهی ترک های لب : روغن بادام شیرین ( یک واحد ) + روغن بادام تلخ ( ۲/۱ واحد ) + گلیسیرین ( یک واحد ) را با هم مخلوط کنید. از این مخلوط هر شب روی لب ها بمالید.

درمان گیاهی کبودی دور چشم
تیرگی و کبودی دور چشم می تواند عوامل گوناگونی مانند کم خونی ، کم آبی ، زمینه ژنیتک و شب کاری های مداوم داشته باشد که در این صورت درمان های موضعی پاسخگو نیستند و معالجه باید زیر نظر متخصص انجام شود.
اما به صورت درمان مکمل می توانید از روغن زیتون و زرده تخم مرغ را به میزان مساوی با هم مخلوط کنید و روی صورت بمالید و صبر کنید که شب تا صبح بماند و بعد بشویید.

درمان گیاهی ترمیم زخم های صورت
آرد عدس ۱ ق.غ + عسل طبیعی ۱ ق.غ + سفیده تخم مرغ ۱ عدد
همه را مخلوط کنید. خمیری روان به دست می آید. آن را روی زخم ها بمالید و پنج دقیقه بعد شستشو دهید.

درمان گیاهی برطرف کردن جای بخیه
شب اول ترکیبی از ۱ قاشق غذاخوری ماست و ۱ قاشق مرباخوری پودر عدس خام را تهیه کنید. این ماسک را بر روی بریدگی بگذارید.
شب بعد ژل آلوئه ورا روی جای زخم بگذارید.
این دو ماسک را یک شب درمیان انجام دهید.