بایگانی برای دسته "پسوریازیس و برص"

بیماری پسوریازیس

بدون نظر

 بیماری پسوریازیس
۱-از غذاهای خام گیاهی استفاده شود ( رژیم تندرستی و رژیم تصفیه خون )
۲-از عصبی شدن و حرص خوردن جدا خودداری نمایید.
۳-از یبوست مزاج شدیدا دوری کنید.
۴-از میوه جات و سبزیجات تازه به خصوص جوانه های تازه و شاداب به صورت روزانه استفاده کنید.
۵-روزانه ۶ بار یک لیوان آب + یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک عدد لیموترش تازه + یک تکه یخ را نیم ساعت قبل و دوونیم ساعت بعداز غذا میل کنید تا سیستم گوارش به خوبی تنظیم شود.
۶-نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ لیوان نکتار سیب با عسل و لیموترش تازه به آرامی
۷-استفاده از سالاد مخصوص زیر و نکتار میوه جات تازه (روزانه سه وعده و به مدت یک ماه)
یک عدد خیاربوته ای متوسط + ۳ برگ بزرگ کاهو + یک عدد سیب درختی با پوست ودانه خرد کنید + یک عدد هویج فرنگی متوسط رنده کنید + ۱۵ عدد مغزبادام خام درختی + ۵ قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه + یک قاشق مربا خوری پودر سبوس برنج + ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی + ۲ عدد لیموترش شیرازی تازه + ۵ قاشق سوپ خوری روغن زیتون بکر را به آنها بیفزایید. این مقدار مواد برای یک وعده کافی است. سالاد را خوب بجوید و میل کنید.این سالاد را بمدت یک ماه هر روز صبح , ظهر وشب بعنوان غذا میل کنید و چیز دیگری را میل نکنید و هر لقمه را بیش از ۴۰ بار بجوید.
۸-تحرک و نرمش و ورزش مناسب داشته باشید و خواب و استراحت به موقع را فراموش نکنید.
۹-هفته ای ۳ بار روی پوست صورت خود بعداز شستن و خشک شدن , ماسک سیب و عسل بگذارید.
۱۰-از غذاهای مفید برای کبد استفاده کنید و پوست خود را با روغن کنجد و یا روغن زیتون چرب کنید. آب ساقه کرفس + آب هویج و آب سیب را به نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و دو تا سه بار در روز مصرف کنید.
۱۱- یک قاشق مرباخوری پودر ریشه شیرین بیان را در یک فنجان آبجوش دم کنید. بعد از ۴ دقیقه این محلول را صاف کنید و سه بار در روز مصرف کنید.
به صورت موضعی هم می توانید یک استکان روغن زیتون خالص را با ۲ قاشق غذاخوری گل بنفشه معطر مخلوط کنید. این مخلوط را برای سه روز کنار بگذارید و بعد از گذشت این مدت آن را اصاف کنید. عصاره روغنی را روی ضایعات پوستی بمالید .
۱۲- دو قاشق غذاخوری گل گاو زبان خرد شده را در ۲/۱ استکان آبجوش دم کنید و از این دم کرده غلیظ بر روی لکه ها بزنید.

۱۳- درمان گیاهی اگزما
گل گاو زبان + گل بنفشه + گل پنیرک + گل ختمی را به واحد مساوی با هم مخلوط کنید. از این مخلوط دم کرده ی غلیظی به دست آورید. به این معنی که آن را در میزان کمی آب دم کنید. دم کرده را با پنبه به موضع بمالید.
۱۴- استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و مضر
غذاهای ممنوعه و مضر
چای، قند و شکر، هر چیزی که با قند و شکر تهیه می شود، شیرینی‎جات قنادی، سرخ کردنی، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده و غذاهای مانده و بیات ، سس، رب، شور، ترشیجات، سرکه، نمک زیاد، مرغ و تخم مرغ ماشینی، غذاهای چرب و پرحجم، سوسیس , کالباس , نوشابه , برنج سفید , مشروبات الکلی , سیرابی , آش رشته، گوشت زیاد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادویه‎جات زیاد، ماکارونی و لازانیا، کلیه غذاهای ساندویچی، دوغ و نوشابه، آب یخ، بستنی، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعی (شکلات، پفک، چیپس , آدامس، بیسکوئیت و…)، قهوه، نسکافه، غذای پخته شده با مایکروفر، خوردن مایعات همراه غذا، تند و سریع غذا خوردن. هوای آلوده و کثیف و دخانیات

 بیماری برص
۱-از غذاهای خام گیاهی استفاده شود ( رژیم تندرستی و رژیم تصفیه خون )
۲-از عصبی شدن و حرص خوردن جدا خودداری نمایید.
۳-از یبوست مزاج شدیدا دوری کنید.
۴-از میوه جات و سبزیجات تازه به خصوص جوانه های تازه و شاداب به صورت روزانه استفاده کنید.
۵-روزانه ۶ بار یک لیوان آب + یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک عدد لیموترش تازه را نیم ساعت قبل و دوونیم ساعت بعداز غذا میل کنید تا سیستم گوارش به خوبی تنظیم شود.
۶-نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ لیوان نکتار سیب با عسل و لیموترش تازه به آرامی
۷-ارده و شیره انگور هفته ای ۳ بار برای صبحانه میل کنید.
۸-سرکه انکبین روزی ۲ لیوان میل شود.
۹-استفاده از سالاد مخصوص زیر و نکتار میوه جات تازه
یک عدد خیاربوته ای متوسط + ۳ برگ بزرگ کاهو + یک عدد سیب درختی با پوست ودانه را داخل سالاد خرد کنید + ۱۵ عدد مغزبادام خام درختی پوست کنده را داخل سالاد رنده کنید + ۵ قاشق غذاخوری جوانه تازه گندم + پودر سبوس برنج یک قاشق مرباخوری + ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک عدد لیموترش شیرازی تازه + ۵ قاشق سوپ خوری روغن زیتون بکر را به آنها بیفزایید. این مقدار مواد برای یک وعده کافی است. سالاد را خوب بجوید و میل کنید.این سالاد را هر روز قبل از غذا میل کنید و هر لقمه را بیش از ۴۰ بار بجوید.
۱۰-تحرک و نرمش و ورزش مناسب داشته باشید و خواب و استراحت به موقع را فراموش نکنید.
۱۱-از غذاهای مفید برای کبد استفاده کنید وقسمت سفید شده پوست خود را خوب ماساژ دهید سپس با روغن کنجد و یا روغن زیتون چرب کنید و به مدت ۱۵ دقیقه جلوی آفتاب قرار گیرید.
غذاهای ممنوعه و مضر
چای، قند و شکر، هر چیزی که با قند و شکر تهیه می شود، شیرینی‎جات قنادی، سرخ کردنی، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده و غذاهای مانده و بیات ، سس، رب، شور، ترشیجات، سرکه، نمک زیاد، ماست و لبنیات، مرغ و تخم مرغ ماشینی، غذاهای چرب و پرحجم، سوسیس , کالباس , نوشابه , برنج سفید , مشروبات الکلی , سیرابی , آش رشته، گوشت زیاد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادویه‎جات زیاد، ماکارونی و لازانیا، کلیه غذاهای ساندویچی، دوغ و نوشابه، آب یخ، بستنی، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعی (شکلات، پفک، چیپس , آدامس، بیسکوئیت و…)، قهوه، نسکافه، غذای پخته شده با مایکروفر، خوردن مایعات همراه غذا، تند و سریع غذا خوردن. هوای آلوده و کثیف و دخانیات