بایگانی برای دسته "پروتئینوری"

پروتئینوری

۱ نظر

 پروتئینوری

۱-استفاده از سالاد مخصوص زیر و نکتار میوه جات تازه (روزانه سه وعده و به مدت یک ماه)

یک عدد خیاربوته ای متوسط + ۳ برگ بزرگ کاهو + یک عدد سیب درختی با پوست ودانه داخل سالاد خرد کنید + هویج فرنگی متوسط یک عدد داخل سالاد رنده کنید + پودر سبوس برنج یک قاشق مرباخوری  + ۱۵ عدد مغزبادام خام درختی پوست کنده را داخل سالاد رنده کنید + ۵ قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه + ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی + ۲ عدد لیموترش شیرازی تازه +    ۵ قاشق سوپ خوری روغن زیتون بکر را به آنها بیفزایید. این مقدار مواد برای یک وعده کافی است. سالاد را خوب بجوید و میل کنید.این سالاد را بمدت یک ماه هر روز صبح , ظهر وشب بعنوان غذا میل کنید و چیز دیگری را میل نکنید و هر لقمه را بیش از ۴۰ بار بجوید.

توجه : بیمار لازم است که این رژیم را در ۳ وعده غذایی رعایت نماید و بعداز ۱۵ روز به پزشک مراجعه نماید و آزمایش های لازم را انجام دهد.

۲-نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ لیوان نکتار سیب

۳-نوشیدن ۲ تا ۳ لیوان آب + ۱ قاشق غذاخوری عسل + ۱ عدد لیموترش تازه و یک تکه یخ به مرور در طول روز

۴- جعفری خرد شده ۲ واحد + گشنیز خرد شده ۱ واحد را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را در یک لیتر آب به ملایمت به مدت ۳ دقیقه بجوشانید. از صافی رد کنید و ۲ تا ۳ فنجان در روز از این نوشیدنی میل کنید.

۵-نداشتن یبوست مزاج و عدم استفاده از نوشیدنی های مضر مانند چای و نوشابه های گازدار

۶-استفاده از غذاهای گیاهی و عدم استفاده از فرآورده های حیوانی و غذاهای ممنوعه

۷-عصبی نشدن و حرص نخوردن و حفظ آرامش

۸-نرمش و ورزش سبک روزانه

۹-بیماران دیابتی از عسل کنار یا سدر به مقدار کمتر استفاده کنند(روزانه ۳ قاشق مرباخوری)

۱۰-نوشیدن روزانه ۶ لیوان آب چشمه (نیم ساعت قبل و دوونیم ساعت بعدازغذا)

۱۱- استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و مضر

غذاهای ممنوعه و مضر

چای، قند و شکر، هر چیزی که با قند و شکر تهیه می شود، شیرینیجات قنادی، سرخ کردنی، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده و غذاهای مانده و بیات ، سس، رب، شور، ترشیجات، سرکه، نمک زیاد، ماست و لبنیات، مرغ و تخم مرغ ماشینی، غذاهای چرب و پرحجم، سوسیس , کالباس , نوشابه , برنج سفید , مشروبات الکلی , سیرابی ,  آش رشته، گوشت زیاد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادویهجات زیاد، ماکارونی و لازانیا، کلیه غذاهای ساندویچی، دوغ و نوشابه، آب یخ، بستنی، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعی (شکلات، پفک، چیپس , آدامس، بیسکوئیت و…)، قهوه، نسکافه، غذای پخته شده با مایکروفر، خوردن مایعات همراه غذا، تند و سریع غذا خوردن. هوای آلوده و کثیف و دخانیات

اگر این رژیم غذایی بدرستی انجام گیرد نتایج زیر حاصل خواهد شد :

۱-کاهش فشارخون به شکلی چشم گیر

۲-پایین آمدن قندخون و نرمال شدن آن که بسیار جالب توجه است

۳-پایین آمدن کراتینین خون که عامل بسیار مهمی برای سلامت کلیه هاست

۴-برطرف شدن کم خونی وبه دست آوردن نشاط و شادابی

۵-بهبود اشتها و رفع بی حالی و خواب آلودگی