بایگانی برای دسته "تومورهای مغزی"

تومورهای مغزی

بدون نظر

رژیم غذایی تومورهای مغزی

صبحانه:

 • نان جو  و فندق و گردو با چاي كمرنگ و سالاد كاهو و گوجه‌فرنگی با آب غوره و يا آب­ليمو.
 • نخود كه از شب قبل روي شعله ملايم پخته شده باشد همراه با جوانه ماش و نان جو و كاهو و برگ لطيف كرفس و يا سالاد خيار و گوجه‌فرنگی و پياز.
 • پاچه گوسفند كه چربي آن را گرفته باشيد با شربت رب انار و سالاد خيار و گوجه و پياز و کاهو.
 • اسفناج پخته با قارچ آب پز، نان سنگك و سالاد خيار و گوجه و پياز و كاهو.
 • كنگر چرخ شده با نان سنگك و سالاد خيار و گوجه و پياز و کاهو.
 • مرباجات خانگي همراه با تمام موارد فوق در صورت نداشتن بیماری قند خون بلامانع است.

ناهار و شام:

 • آش جو

مقداري جو و نخود روي شعله ملايم بانمک و كمي پياز پخته شود. هنگام مصرف كمي روغن زيتون با چاشني آبغوره يا آبلیمو همراه كرده ميل كنيد.

 • سوپ گشنيز

سبزي گشنيز، اسفناج يا برگ چغندر با عدس و کمی برنج با ماهيچه گوسفند يا مرغ بدون چربي با آلوي بخارا يا آلوچه با چاشني آبغوره.

 • آش جو با جگر سفيد

مقداري جو همراه با نخود و لوبياي سبز و كمي جگر سفيد روي شعله ملايم بانمک و پياز پخته شود. هنگام مصرف كمي روغن زيتون با چاشني آبغوره يا آب‌لیمو همراه کرده ميل شود.

 • خوراك کلم سنگ

كلم سنگ(قمري) سه برابر اجزاء دیگر، كلم گل، كرفس، لوبياي سبز، شلغم، ريواس، كنگر، گوجه‌فرنگی، كمي گوشت گوسفند يا مرغ بدون چربي روي شعله ملايم بانمک و پياز و زردچوبه پخته شود. از موارد فوق هر كدام كه در دسترس می‌بود استفاده کنید.

 • نخود آب

مقداري نخود با آب و نمك روي شعله ملايم خوب پخته شود. هنگام مصرف كمي روغن زيتون با چاشني آبلیمو همراه كرده ميل كنيد.

 • كدو

مقداري كدو که با گوجه و گشنیز و جعفری روی شعله ملایم پخته‌شده همراه با ساقه لطیف کرفس میل شود.

 • کته گشنیز

برنج که با مقدار زیادی گشنیز کته پخته شده باشد. همراه با سالاد کاهو و خیار و گوجه‌فرنگی تناول گردد.

 • کته شوید

برنج که با مقدار زیادی شوید به صورت کته پخته شود همراه با سالاد کاهو و خیار و گوجه‌فرنگی و کمی گوشت آب پز مرغ یا گوسفند یا ماهی یا میگوی آب پز یا بخار پز میل گردد.

 • قليه ماهي

ماهي با سبزي قليه و تمرهندي، روي شعله ملايم پخته و با نان سنگك يا نان جو تناول گردد.

 • ميگو

ميگو با سبزي جعفري و نعناع و يا هر سبزي دلخواه پخته و با نان سنگك يا جو ميل شود.

 • آش زرشك

سبزي خورشتي به انواع مختلف با گوشت گوسفند و آب زرشك روي شعله ملايم پخته شود.

 • آش شلغم

آش رشته يا شوروا كه با شلغم پخته شده باشد، کنار غذا با كاهو و ساقه لطيف كرفس از خود پذیرایی کنید.

 • آبگوشت بدون چربي

این غذای ایرانی را با نخود و گوشت و ليموي عماني و پیاز طبخ کند. از لوبیا و سیب‌زمینی صرف‌نظر کنید. چربی گوسفند در دیگ نباشد. کنار این غذا سبزی خوردن و پیاز و نان سنگک تناول گردد. هیچ نوع میوه تا 5/1 ساعت پس از صرف غذا مصرف نشود.

نخود و با گوشت گوسفند بدون چربی و لیموی عمانی و گوجه‌فرنگی و کدو و هویج و اگر خواستید در فصل خودش ریواس، کنگر و سبزی کوهی مانند والک، تره کوهی به اجزاء غذا اضافه و پخته شود و نیز می‌توان یک یا چند تا از سبزی‌های کوهی را در کنار غذا به صورت خام تناول نمود.

 • خورشت گزنه

مقداری گزنه تازه را ریزریز کرده گویی سبزه قورمه را آماده می‌کنید نعناع، جعفری و گشنیز و هر نوع سبزی که به دلخواه و سلیقه آشپز باشد. گوشت گوسفند بدون چربی، حبوب آن نیز به دلخواه و سلیقه شخصی خانم باشد. همراه با آن نان سنگک یا نان محلی باشد که کمتر سبوس آن گرفته شده باشد. شاید بتوانید یکی دو قاشق پودر سبوس برنج تهیه‌کرده و با مقداری کته برنج دم کنید.

 • قارچ و شش گوسفند

مقداری قارچ را آب پز کنید. به همان مقدار شش گوسفند را بانمک و پیاز و زردچوبه بپزید همه را باهم چرخ کنید، مانند بریانی ولی بدون کباب کردن روی آتش با نان سنگک و سبزی خوردن یا سالاد کاهو با چاشنی آب لیمو میل کنید.

 • باقلا

مقداری باقلا را در آب جوش بپزید. اگر با پوست است پوست را جدا کرده و باقلا را با مقدار 2 برابر وزنش شوید خشک چند جوشی بدهید. هنگام طبخ نمک و زردچوبه و پیاز چرخ شده آن را فراموش نکنید. خورشت مذکور را با نان سنگک میل کنید. اگر با برنج می‌خواهید، کته شوید به شرط آنکه مقدار سبزی شوید بسیار زیاد باشد و حداقل یک قاشق غذاخوری پودر سبوس برنج به کته اضافه کرده باشید. کته زیره نیز مطلوب است و از لحاظ مزاجی مانند کته شوید سردی و گرمیش با خورشت باقلا متناسب می‌شود. سالاد کاهو و مقداری سبزی خوردن و امثال آن نیکوست.

 • سیراب و شیردان گوسفندی

چربی سیراب را بگیرید ولی پرزهای آن را دور نریزید. بانمک و پیاز و زردچوبه طبخ کنید. چاشنی آن سرکه، آب‌غوره یا آب لیموی خانگی باشد. شربت رب انار 5/1 ساعت پس از صرف غذا خوب است. با نان سنگک یا نان خانگی همراهیش کنید.

 • دلمه سیراب شیردان

سیراب شیردان را با پرز آن اما بدون چربی نیم پز کنید مواد دلمه همان سبزی‌های معروف دلمه باشد همراه با گوشت چرخ‌کرده گوسفند یا هر گوشتی که به طور طبیعی تغذیه شده مانند کبک، بلدرچین، تیهو، گنجشک، کبوتر، بوقلمون، شترمرغ و امثال آن و مقداری لپه برنج. سیراب شیردان را به اندازه بیشتر از کف دست قطعه‌قطعه نمایید و مواد را در آن گذاشته با نخ طبیعی بدوزید و در دیگ سنگی یا پیرکس طبخ کنید.

 • خوراک سیراب شیردان بزرگ

سیراب شیردان را بدون قطعه کردن با پیاز و نمک و زردچوبه نیم پز کنید و درون آن را با موادی که در غذای قبلی با سیراب شیردان گفته‌شده پر کنید. تفاوت آن چنین است که علاوه بر گوشت چرخ‌کرده تکه گوشت‌های گوسفند جوانی را به اندازه گوشت قورمه به مقدار کافی در آن پر کنید و روزنه‌های سیراب و شیردان و نگاری و هزار لا را با نخ طبیعی بدوزید و روی شعله ملایم در آبی بسیار کم که در آن کمی پیاز و گوجه چرخ‌کرده و مقداری رب گوجه خانگی ریخته‌اید بگذارید و درب قابلمه را که بیشتر باید سنگی باشد و اگر نبود پیرکس و اگر نبود استیل یا لعابی، محکم کرده پس از مدتی جوشیدن روی شعله ملایم چند ساعت دم کنید. این غذا برای بیماران مبتلا به انواع کانسرها بسیار مقوی و خونساز است. اگر قابلمه را مانند زمان قدیم سنگی انتخاب کرده و اطراف آن را با گل رُس ببندید و لای خاکستر زغال مخفی کنید و شب تا صبح به آرامی بپزد بسیار لذیذ و مناسب بیمارانی است که در ابتلا به سرطان دچار کم خونی شده‌اند. مبتلایان به سوءالقنیه و ابتدای شروع سیروز کبد باید همراه با سرکه یا آب لیمو و شربت رب انار میل کنند و در خوردن آن افراط نکنند.

 • پاچه گوسفند

چربی آن را بگیرید و با پیاز و نمک و زردچوبه روی شعله ملایم بپزید و روی آن شربت رب انار و آب لیمو مصرف کرده با نان سنگک یا نان خانگی همراهی کنید.

پرهیزها در تومورهای مغزی

چیزهایی که مصرف آن اکیداً ممنوع است عبارت‌اند از:

سوسیس و کالباس، نوشابه، چیپس، پفک، انواع ساندویچ‌ها و پیتزا و سرخ کردنی، چربی، سیب‌زمینی، پسته، خرما، موز، ریحان، بنفش، آب یخ، بستنی، نوشابه، کباب، لوبیا، شیرینی‌ها قنادی، گوشت گوساله و گاو، انواع کمپوت و کنسرو و مواد بسته‌بندی، آب میوه‌های بسته‌بندی، خمیردندان، اسپری‌های حشره کش، مواد آرایشی، ادوکلن‌ها، عطریات، صابون و شامپو و شوینده‌های دیگر مانند مایع ظرف‌شویی و اسیدهایی که برای شستن دست‌شویی به کار می رود، وایتکس و امثال آن، روغن‌های نباتی جامد و مایع، عسل‌های متداول در بازار، شیر و کلیه مشتقات شیر، دل، قلوه و جگر.

مواردی که مصرف آن‌ها در بیماری تومورهای مغزی ضروری است:

 • همراه با هر وعده غذایی مصرف یک لیوان شربت سرکه شیره انگور ضروری است.
 • هنگام سرماخوردگی به جای استفاده از شیره انگور و مقدار شکر قرمز را در یک لیوان آب جوش حل کرده تناول گردد. شیره انگور موقتاً قطع می‌شود و به محض برطرف شدن سرماخوردگی دوباره در برنامه درمانی قرار خواهد گرفت. البته با این شرط که سرماخوردگی با داروهای گیاهی درمان شود و از مصرف داروهای شیمیایی اکیداً خودداری گردد.
 • روزی 3 لیوان آب انار برای بزرگسالان حداقلی است که تجویز می‌گردد، افزایش آن حتی به افراط چنانچه بیمار به آن تمایل دارد توصیه می‌شود. در صورت عدم امکان دسترسی به آب انار تازه از شربت رقیق‌شده رب انار با آب جوشیده سرد شده استفاده می‌شود.
 • روزانه مصرف یک کیلو انگور تازه در مواقعی توسط پزشک تجویز خواهد شد که کم خونی بیمار را رفع و خود هم غذا هم دارویی موثر در مقابله با سوء مزاج‌های کبدی است.
 • روزانه یک قاشق مرباخوری اسفند در محیط زندگی بیمار دود کنید.
 • پس از انار و انگور که در این سیستم علاج از مهم‌ترین مواد علیه بیماری است مصرف میوه‌هایی مانند گوجه درختی (گوجه سبز)، زغال‌اخته، تمشک، میوه بوته کِبَر، آلوی قطره طلا و مرکبات در اولویت قرار دارند و سایر میوه‌ها  نیز مفید خواهند بود.

تهیه و تنظیم :  دکتر عارف قنبرزاده

فارغ التحصیل از دانشگاه برلین آلمان

همراه:  09144556068

تومور آستروسیتومای مغزی

علم طب علت خاصی را برای این بیماری قائل نیست و آن را یک بیماری آتوایمون میداند.

علت عمده این بیماری استفاده مداوم و روزانه از مواد لبنی به خصوص ماست است که عامل مهم و اصلی این نوع تومورهاست.

روش درمان

1-استفاده نکردن از کلیه غذاهای ممنوعه

2-استفاده نکردن از غذاهایی که طبعی سرد دارند

3-پرهیز از هر نوع غذایی که بیمار به آن علاقه شدید دارد

4-پرهیز از عصبی شدن و حرص خوردن (چون تومور در این حالت رو به رشد می رود)

5-استفاده از غذاهایی با طبع گرم تا تومور به مرور کوچک شود

6-استفاده از سیر خام و زنجبیل تازه و عسل بطور مرتب

7-پرهیز از فراورده های حیوانی بهتر است

8-پرهیز از یبوست مزاج

9-نوشیدن دم کرده دارچین و زنجبیل با عسل

10-استفاده از معجون جوانه گندم با جین سینگ

11-استفاده از چلغوز تازه و خام با عسل

درمان

1-خاکشیر + شربت سکنجبین

3 قاشق غذاخوری خاکشیر تمیزشسته شده را با یک ونیم لیوان آب که با سکنجبین شیرین شده باشد , مخلوط کرده و هرصبح ناشتا میل شود وتا 2 ساعت چیزی نخورید.

ترنجبین + آب انار تازه

3 فاشق غذاخوری ترنجبین را در یک استکان آب انار تازه بریزید و آنرا گرم کنید تا ترنجبین حل گردد سپس صاف کنید و ناشتا میل کنید

تخم شربتی + تخم بالنگو + تخم فرنجمشک + گلاب + عرق بیدمشک

از هرکدام مساوی بگیرید و مخلوط کنید , هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از آنرا با نصف استکان گلاب و نصف استکان عرق بیدمشک مخلوط و در صورتی که بیمار دیابتی نباشد با کمی شکرسرخ شیرین کرده میل کند.این منضج برای مبتلایان به تومور که از کم خونی وسرکیجه و ضعف قلب رنج میبرند بسیار مفید است.

2-روزانه حداقل 6 لیوان آب انار تازه میل شود

3-روزانه حداقل یک کیلو انگور میل شود

4-گزنه + برگ تیول + گلپوره

برگ گزنه 500 گرم + برگ تیول 50 تا 100 گرم + گلپوره 25 تا 50 گرم

همه را با هم مخلوط کرده و آسیاب کنید. صبح , ظهر, عصرو شب هر بار 2 قاشق غذاخوری از آنرا در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند , صاف کرده و میل کنید.

4-روزانه 1 تا 3 قاشق غذاخوری پوست خربزه خشک شده را هر روز میل کنید

5- روزانه چند لیوان شربت عسل و لیمو ترش تازه و یخ را به آرامی بنوشید

6-سرکه شیره انگور 3 تا 4 قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بعدازهروعده غذایی بصورت رقیق شده میل شود

7-شیره انگور طبیعی 3 تا 4 قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بعدازهر وعده غذایی بصورت رقیق شده میل شود

8-انجیر و آلوی بخارا

هفت عدد انجیر را با ده عدد آلوی بخارا هرشب خیس کرده و صبح روز بعد ناشتا میل شود

9-معجون بذرها طبق دستور

10- از مصرف فراورده های حیوانی و غذاهای ممنوع (از جمله قند و شکر) بپرهیزید , چرا که بیماری عود خواهد کرد ومتاستاز خواهد داد.

11–مدتی از غذاهای خام و تازه گیاهی استفاده کنید (رژیم تندرستی) , به خصوص از جوانه های تازه و سبزیجات تازه ی فصل.

استفاده از نکتار میوه جات و سبزیجات در بهبودی سریع تر موثر است. اگر نمی توانید از غذاهای گیاهی خام استفاده کنید ,

در رژیم غذایی روزانه خود یک وعده غذای پخته گیاهی بگنجانید.

12-بخور سینوزیت و انفیه

هر شب قبل از خواب یک استکان از بخور سينوزيت را در یک کاسه آب بجوشانید و 10 دقیقه زیر چادر بخور دهید. پس از انجام بخور از داروی عطسه آور به اندازه نوک قاشق چایخوری در سوراخ بینی کشیده و صبر کنید تا عطسه ها تمام شود و یک قطره روغن بنفشه درهر سوراخ بینی بکشید.

14-بیمار هر روز به حمام رفته از سرتا پا مخلوطی حدود یک لیوان سدر که با سرکه یا آبلیموی تازه مخلوط کرده همراه با چند قاشق غذاخوری روغن زیتون را به خود بمالند وپس از نیم ساعت با آب خودرا بشویند واز بکار بردن شامپو و صابون خودداری نمایند

15-انجام حجامت عام مکرر

16-استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و مضر

غذاهای ممنوعه و مضر

چاي، قند و شكر، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود، شيرينيجات قنادي، سرخ كردني، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , مواد فريز شده، زودپز شده، سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد، ماست و لبنيـات، مرغ و تخـم مرغ ماشيـني، غذاهـاي چرب و پرحـجم، سوسیس , کالباس , نوشابه , پسته , خرما , موز ,  آش رشته، گوشت زياد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادويهجـات زياد، ماكـاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، دوغ و نوشابه، آب يخ، بستنـي، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعي (شكــلات، پفك، چیپس ,آدامـس، بيسكوئيت و…)، قهوه، نسکافه، غذاي پخته شده با مايكروفر، خوردن مايعات همراه غذا، تند و سريع غذا خوردن.

رژیم غذایی 15 روز اول تومورهای مغزی

ظهرها یک روز درمیان بجای نهار سوپ گشنیز میل کنید که از موارد زیر پخته می شود:

سبزی گشنیز + اسفناج یا برگ چغندر + کمی عدس + یک قاشق غذاخوری برنج + ماهیچه گوسفند و یا مرغ طبیعی بدون چربی ویا هر پرنده دیگر + آلوی بخارا یا آلوچه

هر شب از موارد زیر به دلخواه یکی را انتخاب و میل کنید :

1-کته گشنیز و یا گته شوید و مرغ طبیعی آب پز , با کاهو و سکنجبین

2-کدوی آب پز و مرغ طبیعی آب پز ویا هر پرنده دیگر , با کاهو و سکنجبین

3-سیراب و شیردان و جگر سفید گوسفند که چربی نداشته و پرزهای آنرا نگرفته باشید با چاشنی آبلیمو

 داروی میان وعده

بارهنگ : ساعت 10 صبح یک قاشق غذاخوری بارهنگ را در یگ لیوان آبجوش مخلوط کرده وبا نبات یا شکرقرمز یا عسل شیرین کرده میل کنید.

داروی قبل از نهار و شام

بیسموت گیاهی: همه پودر را با 100 گرم شکر مخلوت کرده سپس یک قاشق مرباخوری از آنرا در یک استکان آب ولرم مخلوط کرده و قبل از نهار و شام میل شود.

داروی بنان: ساعت 10 صبح و 4 بعدازظهر و فبل از خواب هربار یک قاشق مرباخوری از آنرا با کمی آب ولرم مخلوط کرده میل کنید.

مسهل عام: یک قاشق غذاخوری را در یک ونیم لیوان آب 5 دقیقه جوشانده سپس صاف کرده وشیرین کرده و یک لیوان , یک ونیم ساعت بعداز نهار میل شود تا روزانه حداقل سه بار اجابت مزاج بصورت اسهال ملایم صورت پزیرد.

نخود آب: هرروز تا 15 روزمقداری نخود آب یعنی نخودی که با آب و نمک پخته شده باشد تناول کنید. چاشنی همراه این غذای مفید و پاک کننده اخلاط بهتر است مقداری روغن زیتون و کمی آبلیموی ترش تازه باشد. بهترین موقع مصرف این غذا صبح ناشتا یا پیش از ظهر حدود ساعت 10 صبح است.

تهیه و تنظیم : دکتر عارف قنبرزاده

      فارغ التحصیل از دانشگاه برلین آلمان

        همراه : 09144556068                                                                                                                             

تومور غده هیپوفیز

عوارض این بیماری

1-افزایش بسیار زیاد هورمون پرولاکتین

2-کاهش یافتن و گاه ازبین رفتن میل جنسی

3-از دست دادن تدریجی بینایی

4-پف آلودگی صورت و عصبیت و خودخوری میشوند

5-ابتلا به سردردهای شدید و بی قراری

6-ابتلا به ناراحتی های گوارشی

علل مهم این بیماری

1-استرس , عصبی شدن , حرص خوردن و حساس و زودرنج بودن

2-استفاده از غذاهای صنعتی و فست فودها

3-بی خوابی و نداشتن برنامه منظم و مدون برای زندگی , خواب و خوراک

4-داشتن درگیری های فکری و یبوست مزاج و نداشتن آرامش در زندگی

5-استفاده از غذاهای سرد و اسیدی که منجر به اختلالات عصبی میشود و در کار این غده بی نظمی ایجاد می کند.

6-استفاده از غذاهای ممنوع که منجر به اختلالات هورمونی می شود

7-نداشتن فعالیت های فیزیکی و ورزش مناسب

درمان تومور غده هیپوفیز

1-خاکشیر + شربت سکنجبین

3 قاشق غذاخوری خاکشیر تمیزشسته شده را با یک ونیم لیوان آب که با سکنجبین شیرین شده باشد , مخلوط کرده و هرصبح ناشتا میل شود وتا 2 ساعت چیزی نخورید.

ترنجبین + آب انار تازه

3 فاشق غذاخوری ترنجبین را در یک استکان آب انار تازه بریزید و آنرا گرم کنید تا ترنجبین حل گردد سپس صاف کنید و ناشتا میل کنید

 

تخم شربتی + تخم بالنگو + تخم فرنجمشک + گلاب + عرق بیدمشک

از هرکدام مساوی بگیرید و مخلوط کنید , هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از آنرا با نصف استکان گلاب و نصف استکان عرق بیدمشک مخلوط و در صورتی که بیمار دیابتی نباشد با کمی شکرسرخ شیرین کرده میل کند.این منضج برای مبتلایان به تومور که از کم خونی وسرکیجه و ضعف قلب رنج میبرند بسیار مفید است.

2-روزانه حداقل 6 لیوان آب انار تازه میل شود

3-روزانه حداقل یک کیلو انگور میل شود

4-روزانه 1 تا 3 قاشق غذاخوری پوست خربزه خشک شده را هر روز میل کنید

5- روزانه چند لیوان شربت عسل و لیمو ترش تازه و یخ را به آرامی بنوشید

6-سرکه شیره انگور 3 تا 4 قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بعدازهروعده غذایی بصورت رقیق شده میل شود

7-شیره انگور طبیعی 3 تا 4 قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بعدازهر وعده غذایی بصورت رقیق شده میل شود

8-انجیر و آلوی بخارا

هفت عدد انجیر را با ده عدد آلوی بخارا هرشب خیس کرده و صبح روز بعد ناشتا میل شود

9-معجون بذرها طبق دستور

10- مسهل عام : یک قاشق غذاخوری را در یک ونیم لیوان آب 5 دقیقه جوشانده سپس صاف کرده وشیرین کرده و یک لیوان , یک ونیم ساعت بعداز نهار میل شود تا روزانه حداقل سه بار اجابت مزاج بصورت اسهال ملایم صورت پزیرد.

11- از مصرف فراورده های حیوانی و غذاهای ممنوع (از جمله قند و شکر) بپرهیزید , چرا که بیماری عود خواهد کرد ومتاستاز خواهد داد.

12–مدتی از غذاهای خام و تازه گیاهی استفاده کنید (رژیم تندرستی) , به خصوص از جوانه های تازه و سبزیجات تازه ی فصل.

استفاده از نکتار میوه جات و سبزیجات در بهبودی سریع تر موثر است. اگر نمی توانید از غذاهای گیاهی خام استفاده کنید , در رژیم غذایی روزانه خود یک وعده غذای پخته گیاهی بگنجانید.

پرهیزاز عصبی شدن , حرص خوردن و حساس و زودرنج شدن

پرهیز از کلیه فرآورده های حیوانی وقندوشکر , فقط از غذاهای خام گیاهی استفاده نمایید

روزانه 2 لیوان شیربادام خنک به مرور میل کنید

اجابت مزاج منظم ( روزانه دو بار)

13-بخور سینوزیت و انفیه

هر شب قبل از خواب یک استکان از بخور سينوزيت را در یک کاسه آب بجوشانید و 10 دقیقه زیر چادر بخور دهید. پس از انجام بخور از داروی عطسه آور به اندازه نوک قاشق چایخوری در سوراخ بینی کشیده و صبر کنید تا عطسه ها تمام شود و یک قطره روغن بنفشه درهر سوراخ بینی بکشید.

14-بیمار هر روز به حمام رفته از سرتا پا مخلوطی حدود یک لیوان سدر که با سرکه یا آبلیموی تازه مخلوط کرده همراه با چند قاشق غذاخوری روغن زیتون را به خود بمالند وپس از نیم ساعت با آب خودرا بشویند واز بکار بردن شامپو و صابون خودداری نمایند

15-استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و مضر

غذاهای ممنوعه و مضر

چاي، قند و شكر، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود، شيرينيجات قنادي، سرخ كردني، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , مواد فريز شده، زودپز شده، سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد، ماست و لبنيـات، میوه های ترش وکال , مرغ و تخـم مرغ ماشيـني، غذاهـاي چرب و پرحـجم (کله پاچه) ، سوسیس , کالباس , نوشابه , برنج سفید,عدس , آش رشته، گوشت زياد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادويهجـات زياد، ماكـاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، دوغ و نوشابه، آب يخ، بستنـي، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعي (شكــلات، پفك، چیپس , آدامـس، بيســـكوئيت و…)، قــهوه، نسكــافه، مشروبات الکلی , کلیه غذاهای سردی بخش , غــذاي پخته شده با مايــكروفــر، خوردن مايعات همراه غذا، تند و سريع غذا خوردن.

رژیم غذایی 15 روز اول تومورهای مغزی

ظهرها یک روز درمیان بجای نهار سوپ گشنیز میل کنید که از موارد زیر پخته می شود:

سبزی گشنیز + اسفناج یا برگ چغندر + کمی عدس + یک قاشق غذاخوری برنج + ماهیچه گوسفند و یا مرغ طبیعی بدون چربی ویا هر پرنده دیگر + آلوی بخارا یا آلوچه

هر شب از موارد زیر به دلخواه یکی را انتخاب و میل کنید :

1-کته گشنیز و یا گته شوید و مرغ طبیعی آب پز , با کاهو و سکنجبین

2-کدوی آب پز و مرغ طبیعی آب پز ویا هر پرنده دیگر , با کاهو و سکنجبین

3-سیراب و شیردان و جگر سفید گوسفند که چربی نداشته و پرزهای آنرا نگرفته باشید با چاشنی آبلیمو

داروی میان وعده

بارهنگ : ساعت 10 صبح یک قاشق غذاخوری بارهنگ را در یگ لیوان آبجوش مخلوط کرده وبا نبات یا شکرقرمز یا عسل شیرین کرده میل کنید.

داروی قبل از نهار و شام

بیسموت گیاهی: همه پودر را با 100 گرم شکر مخلوت کرده سپس یک قاشق مرباخوری از آنرا در یک استکان آب ولرم مخلوط کرده و قبل از نهار و شام میل شود.

داروی بنان: ساعت 10 صبح و 4 بعدازظهر و فبل از خواب هربار یک قاشق مرباخوری از آنرا با کمی آب ولرم مخلوط کرده میل کنید.

مسهل عام: یک قاشق غذاخوری را در یک ونیم لیوان آب 5 دقیقه جوشانده سپس صاف کرده وشیرین کرده و یک لیوان , یک ونیم ساعت بعداز نهار میل شود تا روزانه حداقل سه بار اجابت مزاج بصورت اسهال ملایم صورت پزیرد.

نخود آب: هرروز تا 15 روزمقداری نخود آب یعنی نخودی که با آب و نمک پخته شده باشد تناول کنید. چاشنی همراه این غذای مفید و پاک کننده اخلاط بهتر است مقداری روغن زیتون و کمی آبلیموی ترش تازه باشد. بهترین موقع مصرف این غذا صبح ناشتا یا پیش از ظهر حدود ساعت 10 صبح است.

تهیه و تنظیم : دکتر عارف قنبرزاده

     فارغ التحصیل از دانشگاه برلین آلمان

        همراه : 09144556068                                                                                                                               

درمان کلیوبلاستوم

1-خاکشیر + شربت سکنجبین

3 قاشق غذاخوری خاکشیر تمیزشسته شده را با یک ونیم لیوان آب که با سکنجبین شیرین شده باشد , مخلوط کرده و هرصبح ناشتا میل شود وتا 2 ساعت چیزی نخورید.

ترنجبین + آب انار تازه

3 فاشق غذاخوری ترنجبین را در یک استکان آب انار تازه بریزید و آنرا گرم کنید تا ترنجبین حل گردد سپس صاف کنید و ناشتا میل کنید

تخم شربتی + تخم بالنگو + تخم فرنجمشک + گلاب + عرق بیدمشک

از هرکدام مساوی بگیرید و مخلوط کنید , هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از آنرا با نصف استکان گلاب و نصف استکان عرق بیدمشک مخلوط و در صورتی که بیمار دیابتی نباشد با کمی شکرسرخ شیرین کرده میل کند.این منضج برای مبتلایان به تومور که از کم خونی وسرکیجه و ضعف قلب رنج میبرند بسیار مفید است.

2-روزانه حداقل 6 لیوان آب انار تازه میل شود

3-روزانه حداقل یک کیلو انگور میل شود

4-گزنه + برگ تیول + گلپوره

برگ گزنه 500 گرم + برگ تیول 50 تا 100 گرم + گلپوره 25 تا 50 گرم

همه را با هم مخلوط کرده و آسیاب کنید. صبح , ظهر, عصرو شب هر بار 2 قاشق غذاخوری از آنرا در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند , صاف کرده و میل کنید.

4-روزانه 1 تا 3 قاشق غذاخوری پوست خربزه خشک شده را هر روز میل کنید

5- روزانه چند لیوان شربت عسل و لیمو ترش تازه و یخ را به آرامی بنوشید

6-سرکه شیره انگور 3 تا 4 قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بعدازهروعده غذایی بصورت رقیق شده میل شود

7-شیره انگور طبیعی 3 تا 4 قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بعدازهر وعده غذایی بصورت رقیق شده میل شود

8-انجیر و آلوی بخارا

هفت عدد انجیر را با ده عدد آلوی بخارا هرشب خیس کرده و صبح روز بعد ناشتا میل شود

9-معجون بذرها طبق دستور

10- از مصرف فراورده های حیوانی و غذاهای ممنوع (از جمله قند و شکر) بپرهیزید , چرا که بیماری عود خواهد کرد و

متاستاز خواهد داد.

11–مدتی از غذاهای خام و تازه گیاهی استفاده کنید (رژیم تندرستی) , به خصوص از جوانه های تازه و سبزیجات تازه ی فصل.

استفاده از نکتار میوه جات و سبزیجات در بهبودی سریع تر موثر است. اگر نمی توانید از غذاهای گیاهی خام استفاده کنید ,

در رژیم غذایی روزانه خود یک وعده غذای پخته گیاهی بگنجانید.

12-بخور سینوزیت و انفیه

هر شب قبل از خواب یک استکان ازبخور سينوزيت را  در یک کاسه آب بجوشانید و 10 دقیقه زیر چادر بخور دهید. پس از انجام بخور از داروی عطسه آور به اندازه نوک قاشق چایخوری در سوراخ بینی کشیده و صبر کنید تا عطسه ها تمام شود و یک قطره روغن بنفشه درهر سوراخ بینی بکشید.

13-بیمار هر روز به حمام رفته از سرتا پا مخلوطی حدود یک لیوان سدر که با سرکه یا آبلیموی تازه مخلوط کرده همراه با چند قاشق غذاخوری روغن زیتون را به خود بمالند وپس از نیم ساعت با آب خودرا بشویند واز بکار بردن شامپو و صابون خودداری نمایند

14-انجام حجامت عام مکرر

15-استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و مضر

غذاهای ممنوعه و مضر

چاي، قند و شكر، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود، شيرينيجات قنادي، سرخ كردني، روغن نباتی جامد و مایع , انواع کمپوت و کنسرو و آب میوه های بسته بندی شده , مواد فريز شده، زودپز شده، سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد، ماست و لبنيـات، مرغ و تخـم مرغ ماشيـني، غذاهـاي چرب و پرحـجم، سوسیس , کالباس , نوشابه , پسته , خرما , موز ,  آش رشته، گوشت زياد، گوشت گاو و گوساله , دل , قلوه و جگر , سیب زمینی , ادويهجـات زياد، ماكـاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، دوغ و نوشابه، آب يخ، بستنـي، مواد آرایشی و آدکلن , تنقلات مصنوعي (شكــلات، پفك، چیپس ,آدامـس، بيسكوئيت و…)، قهوه، نسکافه، غذاي پخته شده با مايكروفر، خوردن مايعات همراه غذا، تند و سريع غذا خوردن.

رژیم غذایی 15 روز اول تومورهای مغزی

ظهرها یک روز درمیان بجای نهار سوپ گشنیز میل کنید که از موارد زیر پخته می شود:

سبزی گشنیز + اسفناج یا برگ چغندر + کمی عدس + یک قاشق غذاخوری برنج + ماهیچه گوسفند و یا مرغ طبیعی بدون چربی ویا هر پرنده دیگر + آلوی بخارا یا آلوچه

هر شب از موارد زیر به دلخواه یکی را انتخاب و میل کنید :

1-کته گشنیز و یا گته شوید و مرغ طبیعی آب پز , با کاهو و سکنجبین

2-کدوی آب پز و مرغ طبیعی آب پز ویا هر پرنده دیگر , با کاهو و سکنجبین

3-سیراب و شیردان و جگر سفید گوسفند که چربی نداشته و پرزهای آنرا نگرفته باشید با چاشنی آبلیمو

داروی میان وعده

بارهنگ : ساعت 10 صبح یک قاشق غذاخوری بارهنگ را در یگ لیوان آبجوش مخلوط کرده وبا نبات یا شکرقرمز یا عسل شیرین کرده میل کنید.

داروی قبل از نهار و شام

بیسموت گیاهی: همه پودر را با 100 گرم شکر مخلوت کرده سپس یک قاشق مرباخوری از آنرا در یک استکان آب ولرم مخلوط کرده و قبل از نهار و شام میل شود.

داروی بنان: ساعت 10 صبح و 4 بعدازظهر و فبل از خواب هربار یک قاشق مرباخوری از آنرا با کمی آب ولرم مخلوط کرده میل کنید.

مسهل عام: یک قاشق غذاخوری را در یک ونیم لیوان آب 5 دقیقه جوشانده سپس صاف کرده وشیرین کرده و یک لیوان , یک ونیم ساعت بعداز نهار میل شود تا روزانه حداقل سه بار اجابت مزاج بصورت اسهال ملایم صورت پزیرد.

نخود آب: هرروز تا 15 روزمقداری نخود آب یعنی نخودی که با آب و نمک پخته شده باشد تناول کنید. چاشنی همراه این غذای مفید و پاک کننده اخلاط بهتر است مقداری روغن زیتون و کمی آبلیموی ترش تازه باشد. بهترین موقع مصرف این غذا صبح ناشتا یا پیش از ظهر حدود ساعت 10 صبح است.

تهیه و تنظیم : دکتر عارف قنبرزاده

  فارغ التحصیل از دانشگاه برلین آلمان

      همراه : 09144556068