لک صورت و کک و مک

کک و مک
مخلوط ماست و پودر رازیانه که یک لایه بردار قوی است بسیار موثر است.
۱ قاشق چای خوری از شیرین بیان را در نصف استکان آبجوش حل کنید. نیم ساعت کنار بگذارید و بعد به صورت موضعی بر روی پوست بمالید.
علاوه بر این نکته ها باید از پوست در برابر آفتاب با ضد آفتاب ها مصرف کنید.

ماسک زیبایی ، ضد لک ، روشن کننده :
گل بابونه یک قاشق غذاخوری + گل سرخ یک قاشق غذاخوری + پودر جوانه گندم دو قاشق غذاخوری + جوش شیرین نصف قاشق چای خوری + یک قاشق چای خوری نمک + سه قاشق غذاخوری شیر
خمیر فوق را روی پوست صورت به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید سپس با آب ولرم بشوئید ( هفته ای دو بار ) این ماسک بهتر است شبها قبل از خواب استفاده شود که پوست در حال استراحت و نفس کشیدن است .

 لکه های مقاوم
ابتدا لازم است که پاکسازی کبدی انجام شود.
کنگر فرنگی و آرتی شو و کاسنی نیز می تواند برای پاکسازی کبدی موثر واقع شود. توجه داشته باشید که پاکسازی کبدی سه ماه مصرف گیاهان یاد شده را لازم دارد.
درمان موضعی : کدوی خورشتی سبز را بشویید . آن را با پوست رنده کنید .
۲/۱ قاشق مرباخوری کدو رنده شده + ۲/۱ فنجان ماست + ۱ ق.م پودر رازیانه را مخلوط کنید. نیم ساعت آن را کناری بگذارید. این مخلوط را روی پوست منهای دور چشم ها بمالید و صبر کنید تا خشک شود لکه های ناشی از بارداری و یک لایه بردار قوی پوست
پودر ریشه شیرین بیان ۱ ق.م + گلاب خالص ۲/۱ استکان + موز ۲ حلقه + زرده تخم مرغ ۱ عدد + عسل ۱ ق.غ را با هم مخلوط کنید. روی پوست صورت منهای دور چشم بمالید. بعد از بیست دقیقه بشویید. هفته ای سه بار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک ضد لک و روشن کننده قوی
هسته گریپ فروت ۵ عدد + هسته پرتقال ۵ عدد + شیر داغ ۱ استکان + گل بنفشه ۱ ق.غ
هسته ها را پوست بگیرید و آن ها را له کنید. حالا همه مواد را با هم مخلوط کنید و در شیر داغ بریزید. پنج دقیقه آن را کنار بگذارید و صاف کنید. از این محلول هر شب روی پوست بمالید.

فرمول لایه برداری پوست و باز کننده منافذ پوست
روغن زیتون خالص ۱ ق.چ + آب لیمو تازه ۱ ق.چ + بیکینگ پودر ۱ ق.چ مخلوط کنید. روی پوست بمالید و پوست را ماساژ دهید. این عمل را هر شب یک بار انجام دهید.
بعد از مصرف ماسک بالا از ماسک زیر استفاده کنید.
۱ قاشق غذاخوری ماست + ۱ ق.غ عسل

پاکسازی پوست : ماست ترش شده و عسل را به نسبت مساوی مخلوط کنید و روی پوست منهای دور چشم ها بمالید. بیست دقیقه روی پوست نگه دارید و بعد به آرامی بشویید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.